dm Magdaléna Grznáriková

Prečo si sa rozhodla pre štúdium duálneho vzdelávania?

Pre mňa to úplne na začiatku nebolo až tak o samotnom duálnom vzdelávaní, pretože o tom som dovtedy vôbec nepočula. Zaujala ma značka. dm je môj lovebrand. Keď som uvidela v predajni propagačné materiály k duálnemu vzdelávaniu, zlákala ma možnosť už v celkom mladom veku nazrieť do „sveta dospelých“. Chcela som si skúsiť aké to je, mať za niečo zodpovednosť, trošku sa osamostatniť a zarobiť si sama na seba. Plagáty v predajniach mi sľubovali, že nebudem len sedieť v škole nad knihami, ale zažijem prax na vlastnej koži. Získam skúsenosti, nezabudnuteľné zážitky. Tiež rôzne benefity a dokonca po ukončení strednej školy aj isté pracovné miesto.

Čo Ťa na štúdiu bavilo najviac?

Učenie v škole mi nerobilo problémy, ale na prax som chodila oveľa radšej. Páčilo sa mi priložiť ruku k dielu. Spolu s kolegyňami sme pracovali na tom, aby sme mali krásnu predajňu a spokojných zákazníkov.

V čom Ťa štúdium obohatilo a vyformovalo?

Duál v dm mi ukázal, aké mám možnosti vo svojom budúcom pracovnom živote. Pracovala som na veciach, ktoré ma bavili viac, iné o čosi menej. Všetko to boli skúsenosti, ktoré mi pomohli ku kvalitnejším prezentačným schopnostiam, samostatnosti a zodpovednosti. Keďže som sama hospodárila s peniazmi, ktoré som si na praxi zarobila, získala som základy finančnej gramotnosti.

Čo máš v dm aktuálne na starosti?

Aktuálne pracujem na rezorte Spolupracovník v tíme Komunikácia. Venujem sa najmä sociálnym sieťam Instagram a Linkedin, natáčam rôzne videá, pripravujem interné newslettre a robím aj rôzne grafické práce.

Na aké 3 dôležité benefity sa môžu tešiť?

Naši budúci dualisti, kolegovia, sa môžu tešiť na prínosné a zábavné aktivity, ktoré ich budú rozvíjať nielen odborne, ale i osobnostne. Tiež budú mať popri škole dostatok voľného času, pretože si zarobia počas praxe, čo znamená voľné poobedia bez brigády. A aby som nezabudla na to nahlavnejšie – skvelá atmosféra. V dm žijeme firemnou kultúrou, sme voči sebe fér a študentov berieme ako rovnocenných partnerov.

Prečo štúdium odporúčaš aj dnešným deviatakom?

Sú príležitosti, ktoré sa neodmietajú, respektíve odmietajú sa veľmi ťažko. Prihlásenie sa do duálneho vzdelávania v dm je len vstupná brána do sveta, kde nás práca baví a rozvíja. Ktorý absolvent má už 4 roky kvalitných skúseností? Je to možnosť ako byť „o krok vpred“ oproti svojim rovesníkom.

Prihlás sa
pridaj sa k nám

Pridaj sa k nám